صفحه نخست    اخبار    ۱۴۰۰/۱۲/۲۱

حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر محترم صمت در اتحادیه پوشاک تهران

 اخبار    ۱۴۰۰/۱۲/۲۱  چاپ
حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت به همراه علیرضا شاه میرزایی معاون تجارت و خدمات وزارت صمت در اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران و نشست با قاسم نوده فراهانی نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف تهران، ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران، ابوالقاسم شیرازی رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران و محمد توکلی عضو هیئت امنای بازار تهران


سیدرضا فاطمی امین: ثبت فاکتورهای تجاری زنجيره نساجی در سامانه جامع تجارت از اوايل سال آينده/ تمرکز روی ارتقای کيفيت و افزايش صادرات در صنعت پوشاک/ مشکلات فعالان اقتصادی را دغدغه خود می دانيم

وزير صنعت، معدن و تجارت به همراه عليرضا شاه ميرزايي معاون تجارت و خدمات وزارت صمت در اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران حاضر و در نشستي با حضور قاسم نوده فراهاني نماينده وزير صمت در اتاق اصناف ايران و رئيس اتاق اصناف تهران، ابراهيم درستي نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران، ابوالقاسم شيرازي رئيس و اعضاي هيئت مديره اتحاديه پوشاک تهران و محمد توکلي عضو هيئت امنا بازار تهران شرکت کرد.

سيدرضا فاطمي امين در اين نشست با اعلام تمرکز روي کاهش هزينه هاي مازاد توليد و عرضه در زنجيره پوشاک، گفت: فاکتورهاي تجاري و معاملات زنجيره نساجي از اوايل سال آينده مانند ۳۶ گروه کالايي ديگر در سامانه جامع تجارت ثبت مي شود.
وزير صمت افزود: ثبت فاکتورهاي تجاري ۳۶ گروه کالايي در سامانه جامع تجارت در حال اجرا است و تمامي معاملات اين گروه ها در سامانه جامع تجارت رصد شده و هرگونه افزايش قيمت مورد بررسي و پايش قرار مي گيرد.

وي با بيان اينکه روي زنجيره پارچه (از نخ تا مصرف کننده) تمرکز بيشتري انجام مي دهيم، تصريح کرد: هزينه هاي مازاد درون زنجيره از توليد تا عرضه با اين تمرکز و متعاقب آن ثبت فاکتورهاي مربوطه در سامانه جامع تجارت کاهش مي يابد.

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اجراي طرح تأمين مالي زنجيره اي نيز، بيان کرد: فعالان و توليدکنندگان عرصه نساجي و پوشاک مي توانند از اين طرح براي تأمين سرمايه در گردش خود نهايت استفاده را ببرند.


فاطمي امين يادآور شد: در ديگر حوزه ها مانند مجوزها، ماليات، بيمه و تأمين اجتماعي و... نيز مسائل و مشکلات توليدکنندگان و فعالان اقتصادي را دغدغه خود مي دانيم و براي پيگيري اين موارد (در بيرون و درون مجموعه وزارت صمت) نهايت همکاري را انجام مي دهيم.

وي با اشاره به استقرار ساختار جديد در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت توضيح داد: تمرکز امور مرتبط با يک رشته فعاليت درون دفتر تخصصي آن رشته فعاليت، نقطه عطف ساختار جديد است و به اين صورت تمام موضوعات شامل مواد اوليه، توليد، صادرات، سرمايه در گردش و.... به صورت متمرکز و با متولي مشخصي جلو مي رود.

ابوالقاسم شيرازی: استقبال خوب توليدکنندگان از جشنواره فروش نوروزی/ فعال شدن يک هزار فروشگاه در «جشنواره فروش نورزوی

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در جلسه وزير صمت با اعضاي اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران از استقبال خوب توليدکنندگان از جشنواره فروش نوروزي در راستاي همکاري با مجموعه وزارت صمت خبر داد.


وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينکه تمرکز موضوعي درون دفتر نساجي و پوشاک به طور يقين مثمرثمر خواهد بود، گفت: در اين حوزه افزايش کيفيت، ارتقاي صادرات و کاهش قيمت را با جديت دنبال مي کنيم.

توليدکنندگان و فعالان عرصه پوشاک نيز در اين جلسه به بيان مهم ترين نقطه نظرات خود پرداختند. حمايت از برند ايراني، تعامل با دستگاه هاي ذيربط از جمله بيمه، ماليات و تأمين اجتماعي، تقويت خريد مردم با توجه به آسيب هاي ناشي از شيوع کرونا به کسب وکارها، اطلاع رساني و تبليغات مناسب براي جشنواره خريد لباس خوب و مناسب و حمايت از کالاي ايراني در مقابل کالاي قاچاق از مهم ترين نقطه نظرات و پيشنهادها بود.


ابوالقاسم شيرازی گفت: جشنواره فروش نوروزي و ديگر اقدامات در راستاي تحريک تقاضا با توجه به کاهش قدرت خريد مردم، بسيار مناسب بوده است.

وي با بيان اينکه بيش از ۲۵۰ فروشگاه تاکنون در سطح شهر تهران در جشنواره فروش نورزوي مشارکت کرده اند، افزود: در سراسر کشور نيز تاکنون بيش از ۴۵۰ فروشگاه مشارکت داشتند و قصد داريم تا عيد نوروز هزار فروشگاه را در تهران و شهرستان ها در اين جشنواره فعال کنيم.

رئیس اتحادیه پوشاک تهران با اشاره به رويکرد جديد در وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصريح کرد: در حوزه نساجي و پوشاک بايد بسترسازي مناسب براي صادرات به خصوص صادرات به کشورهاي همسايه و اوراسيا انجام شود.