اعیاد شعبانیه مبارکباد
 صفحه نخست    اخبار    ۱۳۹۸/۱۰/۱۴

 با هدف برگزاری جشنواره تخصصی

سومین نشست مشترک صیانت از عفاف و حجاب برپا شد

 اخبار    ۱۳۹۸/۱۰/۱۴  چاپ
اتحادیه صنف پوشاک تهران با هدف برگزاری جشنواره تخصصی، رفع موانع تولید پوشاک حجاب و ترویج فرهنگ پوشش اسلامی اقدام به برپایی سومین نشست مشترک صیانت عفاف و حجاب مورخ 14 دی ماه در محل این اتحادیه نمود. در این جلسه که با حضور آقایان دکتر غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور، ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران، حسن توکلی نماینده قرارگاه جهاد اقتصادی بسیج، اسدالله سلیمانی رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب، رفیع پور عضو هیئت مدیره و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر، محمد توکلی دبیر کارگروه بررسی و پیگیری تأمین مواد اولیه پوشاک، مهدی محمودی رئیس انجمن مؤسسات مد و لباس، علیرضا احمدیان مشاور علمی اتحادیه پوشاک تهران و حمیدرضا نیک‌‌طبع دبیر بخش صنایع سامانه کارگروه مُد و لباس و ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه صنف پوشاک تهران و خانم‌ها سحر تلقانی مدیر و مؤسس طراحی مد و لباس “کیمیای سحر”، مهناز امیر معز دبیر هیأت مدیره اتحادیه صنف پوشاک تهران و جمعی دیگر از فعالان عرصه مد و لباس کشوری برگزار گردید در خصوص شیوه‌های ترویج فرهنگ پوشش عفاف و حجاب به مشورت پرداختند. 
در ابتدای این جلسه، ابوالقاسم شیرازی ریاست اتحادیه صنف پوشاک تهران ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین ذکر رشادت‌های آن شهید بزرگوار، بر عزم این اتحادیه در حفظ و صیانت از پوشش اسلامی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تأکید نمود. وی سپس شرح مبسوطی از نشست‌های پیشین کارگروه عفاف و حجاب اتحادیه به حضار ارائه نمود. رئیس اتحادیه پوشاک تهران در این جلسه خواستار جلوگیری از هر گونه موازی کاری نهادهای ذی‌ربط در خصوص پوشش عفاف و حجاب شد و از مسئولان سایر نهادها درخواست کرد تا جهت هماهنگی به این اتحادیه بپیوندند.
 دکتر غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور نیز طی این نشست، علاوه بر یادآوری ویژگی‌های منحصر به فرد حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود که برنامه‌ای از سوی سازمان بسیج اصناف جهت برپایی جشنواره عفاف و حجاب تهیه شده که چهار رکن اصلی در آن مشهود است. به گفته وی نخستین رکن اصلی این جشنواره، مربوط به بسیج است که شامل تمام رسته‌ها و معاونت‌های بسیج می‌شود. دیگر ارکان این جشنواره شامل اتحادیه صنف پوشاک تهران به عنوان متولی و هماهنگ کننده بخش خصوصی، سازمان تبلیغات اسلامی و آستان قدس رضوی خواهند بود. 
ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران نیز در این جلسه، با یادآوری رشادت‎‌ها و دلاوری‌های حاج قاسم سلیمانی، ضمن استقبال از برگزاری جشنواره تخصصی عفاف و حجاب در تهران، از اعضاء این نشست درخواست کرد تا نیازها و خواسته‌های خود در خصوص تأمین مواد اولیه پوشاک حجاب را به صورت مکتوب گزارش کنند تا پس از تائید وزیر، موانع تولید حجاب در ایران هر چه زودتر از میان برداشته شود.