سال جهش تولید

 ابلاغ سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان

تکالیف قانونی اعضای محترم در قانون نظام صنفی و سایر قوانین

 اطلاعیه و بخشنامه ها    ۱۳۹۸/۱۲/۷  چاپ
تکالیف قانونی اعضای محترم در قانون نظام صنفی و سایر قوانین
اطّلاعیه

قابل توجه کلیه همکاران صنفی؛
با سلام و صلوات برمحمد و آل محمد   

احتراماً، به موجب ابلاغ سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف و بر اساس تکالیف قانونی اعضای محترم در قانون نظام صنفی و سایر قوانین موضوعه، علاوه بر اطلاعیه‌ها و تذکرات قبلی، رعایت دقیق و به موقع نکات ذیل را متذکر می‌گردد. بدیهی است مسئولیت اجرای صحیح و رعایت موراد آتی‌الذکر بر عهده متصدیان واحدهای صنفی و مباشرین قانونی آن‌ها می‌باشد.
1- عرضه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب و با رعایت محاسبه درصد قانونی ضریب سود عمده‌فروشی و خرده‌فروشی پوشاک به منظور تشویق و ترغیب مصرف‌کنندگان به خرید کالای تولید داخلی و در راستای حمایت از تولید داخلی مورد توجه قرار گیرد.
2- الصاق برچسب و اتیکت قیمت بر روی کلیه کلیه کالاهای مورد عرضه در کلیه واحدهای صنفی عمده‌فروشی، خرده‌فروشی، برندها و نمایندگی‌ها و عاملین فروش اجباری و الزامی است.
3- از هرگونه تبلیغ خلاف واقع و یا ارائه اطلاعات نادرست که موجب فریب و یا به اشتباه انداختن مصرف‌کنندگان گردد شدیداً اجتناب گردد.
4- از تحمیل هرگونه شرایط نامتعارف که موجب کاهش عرضه و یا کمیت و کیفیت یا افزایش بهای کالا شود خودداری گردد.
5- ارائه فاکتور فروش معتبر به خریداران الزامی است.
6- عرضه هرگونه کالای وارداتی فاقد استناد مثبته و ظن به قاچاق و یا غیر اخلاقی که منقوش به علائم ناهنجار و غیرمتعارف بوده و یا به طریقی مغایر با شئونات فرهنگ اسلامی و ایرانی باشد ممنوع است.
7- برگزاری حراج و فروش فوق‌العاده مستلزم اخذ مجوز از اتحادیه می‌باشد، لذا از هرگونه اقدام مغایر ویا آگهی اعطای تخفیفات غیر متعارف که شائبه برگزاری حراج و فروش فوق‌العاده بدون مجوز را تداعی نماید، شدیداً خودداری گردد.
8- ثبت، اخذ و نصب شناسه کالا برای اقلام تولیدی پوشاک از طریق سامانه جامع تجارت به نشانی الکترونیکی www.ntsw.ir الزامی است.
9- درج با افتخار "ساخت ایران" بر روی کالاهای تولید داخل موجب غرور ملی، تقویت و حمایت از تولیدکننده داخلی و مشوقی برای خرید کالای ایرانی و پشتوانه اقتصاد ملی خواهد بود.
10- رعایت سود متعارف و رقابتی معمول گردد که چنانچه در صورت شکایات مشتری توسط کارشناسان اتحادیه مورد رسیدگی واقع گردد.
بدیهی است رعایت کلیه موارد فوق‌الذکر توسط بازرسین و ناظرین این اتحادیه، اتاق اصناف، بازرسی و نظارت سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کنترل خواهد شد.

اتّحادیه پوشاک تهران

برچسب ها:  اطلاعیه