روز شمار رونمایی از وب سایت جدید
 • 00

  ثانیه

 • :
 • 00

  دقیقه

 • :
 • 00

  ساعت

 • :
 • 00

  روز

 صفحه نخست    اخبار    1397/10/24
اخبار
دوشنبه 24 دی 1397  
 نسخه قابل چاپ
تولیدکننده بزرگ ایرانی به کارگروه بررسی و پیگیری تامین مواداولیه پوشاک پیوست
مرحله سوم توزیع پارچه موردنیاز تولیدکنندگان با هدایت و نظارت کارگروه بررسی و پیگیری تامین مواد اولیه پوشاک، روز دوشنبه مورخ 24 دی ماه با همراهی یک تولیدکننده بزرگ داخلی اجرایی شد. این جلسه با حضور آقای ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران و رئیس کارگروه بررسی و پیگیری تامین مواد اولیه پوشاک، آقای ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران، سعید حیاتی رئیس اتحادیه صنف چرم فروشان تهران، آقای محمد توکلی دبیر کارگروه بررسی و پیگیری تامین مواد اولیه پوشاک و عضو هیئت امناء شرق بازار تهران و نمایندگانی از هیئت امناء بازار و اتحادیه های خیاطان و پیراهن دوزان تهران برگزار گردید. 
در این مرحله بر اساس تفاهم نامه فی‎مابین کارگروه با شرکت پرجین مبنی بر توزیع ماهانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار متر پارچه جین شلواری با نرخ ۱۰ درصد پایین تر از قیمت بازار، تنها ظرف ۴۵ دقیقه ۱۵۰ هزار متر حواله پارچه بین متقاضیان توزیع شد. این کارگروه اواخر شهریورماه امسال به دنبال بروز نوسانات قیمتی در بازار تشکیل شد و به گفته متولیان آن، در هرمرحله بر دامنه فعالیت های مربوط به توزیع پارچه و سایر مواد اولیه پوشاک افزوده می شود و واردکنندگان و تولیدکنندگان بیشتری به این چرخه می پیوندند.
مسئولان کارگروه بررسی و پیگیری تامین مواد اولیه پوشاک معتقدند: ورود یکی از تولیدکنندگان بزرگ تولید پارچه جین کشور به کارگروه که قرار است هر ماه مقادیر قابل توجهی پارچه را در اختیار تولیدکنندگان حوزه پوشاک قرار دهد، از ویژگی های بارز این مرحله از توزیع است.
ابراهیم درستی رئیس کارگروه و نایب رئیس اتاق اصناف تهران در حاشیه این مراسم اظهار داشتند که پارچه جین توزیعی در این مرحله، در چارچوب فعالیت های کارگروه با نرخ 34 هزار تومان عرضه گردید، در حالی که همان پارچه در بازار با نرخ 40 هزار تومان قیمت گذاری شده است. اگر پارچه در قالب کارگروه مذکور عرضه نمی شد، قیمت این نوع پارچه در بازار به افزون بر 50 هزارتومان نیز می رسید. همچنین درستی تاکید کرد که تفاهم نامه با کارخانه پرجین روز یکشنبه مورخ 23 دی ماه بسته شد و روز پس از آن یعنی 24 دی ماه هم عرضه آن انجام گرفت.
وی خاطرنشان کرد: به محض انعقاد تفاهم نامه با این کارخانه، تعداد زیادی از شرکت های جزء نیز کالاهای در اختیار خود را به بازار عرضه کردند که این امر زمینه کاهش قیمت، حذف دپوها (انبار) در بازار و نیز عرضه کالا در میان تولیدکنندگان را فراهم کرد. برخی افراد حاضر در بازار که منافعشان به خطر افتاده است نقد بسیاری را نسبت به تشکیل این کارگروه داشته اند؛ اما ما با حمایت مسئولان دولتی و اصناف به منظور ایجاد تعادل در بازار روند فعالیت های این کارگروهها را توسعه می دهیم.
ابوالقاسم شیرازی در حاشیه مراسم توزیع سومین مرحله از پارچه مورد نیاز تولیدکنندگان پوشاک اظهارداشت: تشکیل این کارگروه باعث شد قیمت مواد اولیه پوشاک که به دلیل نوسانات ارزی افزایش پیدا کرده بود مجدد کاهش یابد و زمینه جلوگیری از افزایش قیمت و نیز کنترل قیمت ها در بازار فراهم شود.
شیرازی رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران همچنین معتقد است که کارگروه تامین مواد اولیه در کنترل و تنظیم بازار نقش بسزایی داشته است.
به گفته وی در نتیجه اقدامات این کارگروه تولیدات نساجی های داخلی و نیز پارچه های وارداتی به صورت ساماندهی شده وارد بازار می شود.
وی تصریح کرد: به دنبال این اقدامات، برخی واردکنندگانی هم که کالاهای خود را به امید فروش با قیمت بالاتر در شب عید احتکار کرده بودند اقدام به عرضه محصولاتشان در سطح بازار عرضه کردند که این امر باعث تنظیم و کنترل قیمت پارچه در بازار شد.
شیرازی اظهارداشت: چندی پیش نیز یک نوع پارچه در بازار تهران کمیاب شد اما تشکیل این کارگروه باعث شد با توزیع اولین بخش از پارچه های وارداتی، بیش از نیمی از مشکلات تولیدکنندگان برطرف شود.
رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بیان اینکه نگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت به بازار معنادار و به صورت مردمی است، گفت: همانند کارگروه تامین مواد اولیه باید در سطح اتاق اصناف ایران به صورت ستادی کارگروه های مشابه در همه استان ها تشکیل شود.
محمد توکلی دبیر کارگروه نیز در حاشیه مراسم اذعان داشت: زیرساخت های مناسبی برای تشکیل این کارگروه تهیه شد و اکنون شاهد ایجاد اتاقی شیشه ای در سطح بازار در زمینه تهیه و توزیع مواد اولیه هستیم.
وی حمایت از تولید داخلی را از جمله اهداف این کارگروه عنوان کرد و گفت: امروز نخستین کارخانه ایرانی اقدام به همکاری با این کارگروه و توزیع محصولات خود کرد، اکنون به دنبال این هستیم تا سایر کارخانه داران نساجی ایران نیز در همکاری با این کارگروه به توزیع محصولات خود بپردازند.

توکلی اظهارداشت: به طور حتم باید با همکاری کارخانه داران ایرانی پای دلالان را از بازار کوتاه کرد تا کالاهای آنها از تولید مستقیم به مصرف ارائه شود. ما به دنبال حمایت از کارخانه های ایرانی هستیم و مواد اولیه کارخانه هایی که وارد این کارگروه شوند از طریق وزارت صنعت تامین خواهد شد.
وی افزود: پارچه های ایرانی امروز با استقبال بسیار زیادی در کارگروه مواجه بود و طی دو روز گذشته بیش از 600 هزار متر پارچه نیز از سوی احتکار کنندگان وارد بازار شده است.

به گفته توکلی، این محتکران پارچه ها را از 20 روز گذشته خریده و انبار کرده بودند تا شب عید با 30 درصد افزایش قیمت به تولیدکنندگان بفروشند.

تصاویر
خدمات آنلاین  
ثبت و پیگیری شکایات صنفی
جستجوی پیشرفته واحد های صنفی
درخواست پروانه کسب
درخواست تعویض پروانه کسب
پرداخت بدهی حق عضویت
مجوز فروش فوق العاده یا حراج کالا
درخواست صدور المثنی
استعلام پروانه کسب و شناسه صنفی
 
آخرین اخبار بیشتر
 
آخرین اطلاعیه ها بیشتر
پنج شنبه 24 مرداد 1398
پنج شنبه 24 مرداد 1398
 
 
 
© حق نشر و کپی برای "اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران" محفوظ می باشد.