روز شمار رونمایی از وب سایت جدید
 • 00

  ثانیه

 • :
 • 00

  دقیقه

 • :
 • 00

  ساعت

 • :
 • 00

  روز

 صفحه نخست    اخبار    1397/8/6
اخبار
یکشنبه 6 آبان 1397  
 نسخه قابل چاپ
آئین پایانی سومین نمایشگاه لباس عاشورایی

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، آئین پایانی سومین نمایشگاه لباس عاشورایی در تالار رودکی برگزار شد.
محبوبه الهی دبیر علمی سومین نمایشگاه لباس عاشورایی ضمن قرائت بیانیه این رویداد گفت: دست‌اندرکاران حوزه مد و لباس امیدوارند با شکل‌گیری چنین رویدادهایی شاهد نشاط و بالندگی در آثار این حوزه باشند و هر سال این نمایشگاه با کیفیت بالاتری برگزار شود.
الهی نمایشگاه لباس عاشورایی را سرمنشاء خیر و پویایی برای افزایش خودباوری ملی خواند و افزود: تلاش هیئت داوران این رویداد برای پویایی الگوسازی و فرهنگسازی در زمینه لباس است. البته میان داوری و نقد و تحلیل هنری تفاوت بسیاری وجود دارد و هیچ داوری مصون از خطا و اشتباه نیست.
ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک کشور نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: نمایشگاه لباس عاشورایی تبدیل به بخشی از نهضت حسینی شده و بسیار مهم است، چرا که می‌تواند پیام‌آور فرهنگ عاشورایی باشد و با وجود طراحان و هنرمندان می‌تواند جاذبیت بسیاری پیدا کند تا مورد استقبال جوانان قرار گیرد.
شیرازی برپایی نمایشگاه لباس عاشورایی را به منزله برافراشتن پرچم قیام عاشورا دانست و خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان ما در زمینه لباس عاشورایی عاشقانه و با تمام وجود فعالیت می‌کنند، چرا که تمام عاشقان امام حسین(ع) می‌خواهند سهمی در پاسداشت نهضت عاشورا داشته باشند و ما هم به انجام این فعالیت افتخار می‌کنیم.
مجید افتخاری عضو هیئت مدیره اتحادیه پوشاک کشور با اشاره به تلاش کشورهای خارجی در زمینه طراحی و تولید لباس‌های مناسبتی تأکید کرد: متأسفانه در حوزه طراحی لباس مناسبتی طی سالهای اخیر با خلاءهایی مواجه بودیم چرا که طراحی لباس مناسبتی مورد توجه قرار نگرفته بود. جای تقدیر است که نمایشگاه لباس عاشورایی در پی پرکردن این خلاء برآمده و هر سال بهتر از سالیان گذشته برگزار می‌شود.
افتخاری عاشورا را یکی از مهمترین رویدادهای اسلام و ایران عنوان کرد و افزود: جامعه ایران حدود 2 ماه مشغول این رویداد است و امروز می‌بینیم که مردم ما با وجود تمامی مشکلات اقتصادی در گرامیداشت ایام ماه محرم و صفر تلاشهای بسیاری می‌کنند. ما نیز موظف هستیم که نقش خود را در حوزه لباس عاشورایی پررنگ کند. کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با همکاری اتحادیه پوشاک کاروانی از راهپیمایان اربعین را با لباسهای عاشورایی تهیه شده در این رویداد راهی کربلا می‌کند.
وی خطاب به وزیر جدید «صمت» بیان کرد: صنعت پوشاک نیازمند مواد اولیه است و در حال حاضر فعالان پوشاک در بخش مواد اولیه اوضاع وخیمی دارند. امیدواریم وزیر صمت با مدیریت خود بخش پوشاک را از این وضعیت نجات دهد.
در ادامه این مراسم از پوستر پیرغلامان تقدیر شده در سومین نمایشگاه لباس عاشورایی رونمایی شد و از 8 تن از پیرغلامان حسینی تجلیل به عمل آمد.
حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز در پایان این مراسم گفت: ما در این دوره نمایشگاه لباس عاشورایی گام بلندی در جهت ارتباط مراکز علمی و دانشگاه با مراکز تولید لباس عاشورایی برداشتیم. در این دوره آثار فاخر و زیبایی تولید و وارد جامعه شد اگر ما یک ماموریت مهم در زمینه مد و لباس داشته باشیم الگوسازی برای جامعه است چرا که نمی‌توان لباس عزایی بر تن داشت که معنایش را ندانیم.
قبادی با اشاره به نقدهای وارد شده به این رویداد اضافه کرد: یکی از نقدهایی که به ما وارد شده عدم وجود زمان مناسب در برگزاری رویداد است که امیدواریم در سالهای آینده برطرف شود. ما در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و به همین مناسبت رویدادی را در دی و بهمن‌ماه سالجاری برگزار خواهیم کرد تا به مدد قیام حسینی حوزه مد و لباس را با چهل سالگی انقلاب درآمیزیم.
در پایان از برگزیدگان سومین نمایشگاه لباس عاشورایی ضمن اهدای جایزه نقدی، لوح و تندیس تقدیر به عمل آمد.
همچنین از مهدی خانی اوشانی خبرنگار خبرگزاری تسنیم به عنوان فعالترین همکار رسانه‌ای در این رویداد تقدیر شد.

تصاویر
خدمات آنلاین  
ثبت و پیگیری شکایات صنفی
جستجوی پیشرفته واحد های صنفی
درخواست پروانه کسب
درخواست تعویض پروانه کسب
پرداخت بدهی حق عضویت
مجوز فروش فوق العاده یا حراج کالا
درخواست صدور المثنی
استعلام پروانه کسب و شناسه صنفی
 
آخرین اخبار بیشتر
سه شنبه 27 فروردین 1398
پنج شنبه 22 فروردین 1398
دوشنبه 19 فروردین 1398
 
آخرین اطلاعیه ها بیشتر
پنج شنبه 29 فروردین 1398
پنج شنبه 29 فروردین 1398
پنج شنبه 29 فروردین 1398
 
 
 
© حق نشر و کپی برای "اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران" محفوظ می باشد.