روز شمار رونمایی از وب سایت جدید
 • 00

  ثانیه

 • :
 • 00

  دقیقه

 • :
 • 00

  ساعت

 • :
 • 00

  روز

 صفحه نخست    اخبار    1397/6/5
اخبار
دوشنبه 5 شهریور 1397  
 نسخه قابل چاپ  دریافت فایل پیوست
برگزاری کارگاه آموزشی تصویر سازی، تایپوگرافی و لباس عاشورایی در مرکز پژوهش های اتحادیه
کارگاه آموزشی سه روزه تصویرسازی و تایپوگرافی برای پوشش با عنوان (نقش سرشک)، با همت و حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران، در روزهای ۲۸ ، ۲۹ و۳۰ مرداد ماه، از ساعت ۹ تا ۱۷ در مرکز پژوهش های اتحادیه صنف پوشاک برگزار شد.

شرکت کنندگان که بیش از ۲۰ نفر از دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید طراحی گرافیک، تصویرسازی و انیمیشن بودند، در اولین روز این کارگاه، پس از معرفی خود و تحلیل آثاری که از پیش طراحی کرده بودند، زیر نظر مدرس کارگاه، جناب آقای محمد اردلانی، به خلق آثار گرافیکی پرداختند و از رهنمودهای ایشان بهره مند شدند. در ساعات پایانی کارگاه نیز جناب آقای دکتر منصور تیرگر رئیس مرکز پژوهش های اتحادیه صنف پوشاک تهران و جناب آقای نیک طبع از متخصصین حوزه نساجی و کارشناس کمیته پارچه و مواد اولیه مرکز پژوهش های اتحادیه صنف پوشاک تهران در جلسه حضور یافتند، و بر فعالیت شرکت کنندگان نظارت نمودند.

روز دوم، شرکت کنندگان طبق روال روز اول به طراحی آثار خود با راهنمایی و آموزش جناب آقای اردلانی مدرس این کارگاه ادامه دادند. همچنین پرزنتیشن روندهای بین المللی طراحی و چاپ تی شرت و پارچه در سال ۲۰۱۸ ، توسط مرکز پژوهش های اتحادیه صنف پوشاک تهران، جهت آگاه سازی شرکت کنندگان از روندهای جهانی طراحی پارچه و تی شرت، در اختیار ایشان قرار گرفت. تولیدکنندگان سه برند داخلی پوشاک نیز، چند نمونه تی شرت خام را جهت پیاده سازی و اجرای طرح ها بر روی نمونه های واقعی تی شرت، و شناخت بهتر و ملموس تر، به شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی واگذار کردند. خبرنگاران کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در جلسه حضور یافتند و این رویداد را مورد پوشش خبری قرار دادند.


روز پایانی، علاوه بر حضور رسانه ها و خبرگزاری ها از جمله ایرنا و هنرآنلاین ، جناب آقای قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس،  جناب آقای خزایی دبیر اجرایی جشنواره به همراه جمعی از تولیدکنندگان تخصصی لباس عاشورایی، نیز در این رویداد حضور یافتند و ضمن بازدید از طرح های شرکت کنندگان، از مرکز پژوهش های اتحادیه پوشاک تهران جهت در اختیار گذاشتن فضای کارگاه آموزشی تشکر و قدر دانی نمودند. جناب آقای قبادی با تاکید بر ورود طرح ها به تولیدات پارچه و پوشاک، به طراحان این نوید را دادند که به یمن برگزاری این کارگاه در مرکز پژوهش های اتحادیه صنف پوشاک تهران و برنامه های همکاری مشترک کارگروه و این مرکز، طرح های ارائه شده در این رویداد بر روی لباس عاشورایی اجرا خواهد شد.

با دلالت و ارشاد جناب آقای ابوالقاسم شیرازی، ریاست محترم اتحادیه، کارشناسان مرکز پژوهش های اتحادیه نیز جهت هدایت هرچه بهتر و تسهیل روند اجرایی، در طی این سه روز، شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی را همراهی کردند. 

شایان ذکر است این کارگاه با هدف تولید آثار خلاقانه گرافیکی، تصویرسازی و تایپوگرافی، و همچنین عرضه در سومین نمایشگاه لباس عاشورایی برگزار شد.

سومین نمایشگاه لباس عاشورایی در بخش های پوشاک آقایان، بانوان و کودک و نوجوان و طراحی پارچه و لباسِ تولیدشده (تن پوش جامع) کاربردی به شکل رقابتی در شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

آثار برتر طراحی شده در این کارگاه، ضمن به کارگیری بر روی پارچه، لباس، کیف و حضور در سومین نمایشاه بزرگ لباس عاشورایی، برای نیازهای بصری در قالب کتاب، بیلبورد، پوستر، موشن گرافیک، کارت، بروشور، لباس، تمبر، شبکه های اجتماعی و … با حفظ امضای طراح، استفاده خواهد شد.
 
تصاویر
خدمات آنلاین  
ثبت و پیگیری شکایات صنفی
جستجوی پیشرفته واحد های صنفی
درخواست پروانه کسب
درخواست تعویض پروانه کسب
پرداخت بدهی حق عضویت
مجوز فروش فوق العاده یا حراج کالا
درخواست صدور المثنی
استعلام پروانه کسب و شناسه صنفی
 
آخرین اخبار بیشتر
یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
 
آخرین اطلاعیه ها بیشتر
سه شنبه 21 خرداد 1398
 
 
 
© حق نشر و کپی برای "اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران" محفوظ می باشد.