روز شمار رونمایی از وب سایت جدید
 • 00

  ثانیه

 • :
 • 00

  دقیقه

 • :
 • 00

  ساعت

 • :
 • 00

  روز

 صفحه نخست    چند رسانه ای    1398/9/25
چند رسانه ای آرشیو
گفتگوی 18:30،با حضور ابوالقاسم شیرازی ،25 آذر
دوشنبه 25 آذر 1398

طرح ملی پوشاک؛ مفید یا غیرمفید؟

ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه پوشاک با بیان اینکه خیلی به این طرح خوش بین نیستم، گفت: طرح پوشاک ملی عنوان خوبی است. انتقادی که به این طرح وارد است اینست که
در این طرح توجه اصلی به تولید محور شدن روستا‌ها است و قرار است تولید پوشاک در مناطق روستایی انجام شود این درحالیست که در همین شهر تهران بالغ بر ۲۰ هزار واحد صنفی پوشاک وجود دارد که برخی نیمه جان و برخی بیجان هستند.
به نظر من اگر قرار است طرحی انجام شود باید اولویت اصلی به این واحد‌ها داده شود که هم زودتر به برند می‌رسند و هم بازدهی بهتری نسبت به واحد‌های روستایی خواهند داشت.
شیرازی در ادامه افزود: نفس اصلی این طرح که صادرات است خوب است، ولی سوال اینجاست که چرا روستایی که شغل اصلی اش دامپروری و کشاورزی است وارد تولید کنیم و شاغلان اصلی این حرفه را نادیده بگیریم!
او با اشاره به اینکه در این طرح تسهیلات به واحد‌های روستایی ۵ استان اختصاص داده شده است و به تولیدکننده داخلی توجهی نشده است، گفت: واحد‌های تولیدی داخلی امروزه در حال دانش بنیان شدن هستند و توان به روز شدن را دارند.
تولیدات پوشاک یکی دو سال اخیر که با کیفیت لازم جای کالای قاچاق و خارجی را در بازار داخلی پر کرده است دانش بنیان است.
شیرازی گفت: در اجرای این طرح ابتدا باید کیفیت تولید داخلی را در نظر بگیریم، چون در غیر اینصورت کشور‌های خارجی بازار داخلی را در دست خواهند گرفت و بعد از آن باید آن به بازار‌های خارجی بیندیشیم.
 
رئیس اتحادیه پوشاک گفت: این طرح محکوم به شکست است چون وقتی تولیدکنندگان بزرگ این صنف در کشور بیکار هستند انتقال سرمایه به روستاها بدون هماهنگی با اتاق اصناف ایران و بهره گیری از تجربیات چندین ساله تولیدکنندگان این صنف به جایی نخواهد رسید.
 
خدمات آنلاین  
ثبت و پیگیری شکایات صنفی
جستجوی پیشرفته واحد های صنفی
درخواست پروانه کسب
درخواست تعویض پروانه کسب
پرداخت بدهی حق عضویت
مجوز فروش فوق العاده یا حراج کالا
درخواست صدور المثنی
استعلام پروانه کسب و شناسه صنفی
 
آخرین اخبار بیشتر
 
آخرین اطلاعیه ها بیشتر
 
 
 
© حق نشر و کپی برای "اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران" محفوظ می باشد.